Tegoroczny początek lata rozpoczął się od prawdziwych upałów. A już 27 i 28 czerwca, odbędzie się kolejna odsłona Święta Bytomia. Zarówno w sobotę i w niedzielę, zgodnie z prognozami - będzie po prostu gorąco (ponad 35 stopni). W związku z tym, konieczne było dodatkowe zaopatrzenie dla uczestników tej masowej imprezy.
W upale, w tłumie, na rozgrzanym placu. Dni miasta to wydarzenie dla wytrwałych. A takich, w najbliższy weekend - w Śródmieściu pojawi się sporo. Oprócz mieszkańców, na różnorodne koncerty przyjadą także fani poszczególnych gwiazd, oraz spragnieni zabawy bez względu na akompaniament muzyczny. Z uwagi na kulminację upałów, organizatorzy zadbali o kilka ważnych kwestii.
Darmowe dystrybutory z wodą
W trakcie trwania Święta Bytomia, wszyscy spragnieni będą mogli napić się darmowej wody, którą dostarczą Bytomskie Wodociągi. Specjalne dystrybutory ustawione będą na rogu ulicy Piłsudskiego i Żołnierza Polskiego a także na wydzielonym terenie, gdzie będzie odbywała się impreza masowa. Aby skorzystać z takiego wodopoju zaleca się posiadanie własnej butelki.
Wejście z butelkami
Ze względu na sytuację pogodową, uczestnicy wydarzenia będą mogli wnieść na teren koncertowy wodę w plastikowych, półlitrowych i zamykanych butelkach.
Punkt medyczny i kurtyny
Oprócz medyków zadysponowanych do czuwania nad zdrowiem i bezpieczeństwem podczas tegorocznych dni Bytomia, miasto zapewni także mobilny punkt medyczny z wyposażeniem. Na miejscu dostępne będą także kurtyny wodne, które zagwarantują chwilowe orzeźwienie wszystkim przegrzanym osobom.
Nakrycie głowy i odpowiednie nawodnienie
Organizator imprezy przypomina także o odpowiednim ubiorze. Warto pamiętać o nakryciu głowy i piciu większej niż zazwyczaj ilości płynów. Takie podstawy mogą po prostu pomóc w prawidłowym funkcjonowaniu podczas zbliżających się, gorących wydarzeń.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciebytomskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz