Masz coś, czego już nie potrzebujesz, a komuś innemu może się przydać? Odwiedź Rzeczodzielnie i daj rzeczom drugie życie. Rzeczodzielnia to inicjatywa, dzięki której mieszkańcy mogą dać drugie życie niepotrzebnym, ale wciąż sprawnym przedmiotom. Od 1 lipca jej główny punkt działa przy miejskim Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Od 4 lipca działa też filia w śródmieściu przy ul. Zabrzańskiej (na terenie Bytomskich Wodociągów).
Jak to działa?
Zasada jest prosta: zamiast wyrzucać książki, sprzęt domowy, ubrania, sprzęt sportowy czy zabawki, które wciąż są w dobrym stanie, można je zostawić w Rzeczodzielni. Ktoś inny może je bezpłatnie zabrać i dalej z nich korzystać. Każdy, kto chce oddać przedmiot, wypełnia krótkie oświadczenie, w którym zrzeka się do niego praw. Pracownik sprawdza wizualnie, czy rzecz nadaje się do dalszego użytku. Jeśli tak – trafia na półkę Rzeczodzielni. Osoba odbierająca przedmiot także wypełnia oświadczenie, potwierdzając, że zna stan przedmiotu i zrzeka się jednocześnie jakichkolwiek roszczeń względem Bytomskich Wodociągów Sp. z o.o.
Co można oddać?
Do Rzeczodzielni można przynieść m.in. sprzęt sportowy, sprawne zabawki, książki, sprzęt domowy, naczynia, ubrania – pod warunkiem, że są czyste, kompletne i gotowe do ponownego użycia. Warto pamiętać, że w punktach Rzeczodzielni nie będzie przyjmowana żywność, leki, środki higieniczne oraz rzeczy dla niemowląt, takie jak gryzaki, smoczki czy butelki.
Godziny otwarciaGłówny punkt Rzeczodzielni na terenie PSZOK przy al. Jana Pawła II 10 jest otwarty od wtorku do piątku w godzinach 11:00 – 18:00, a w soboty od godz. 9:00 do 13:00. Z kolei filię przy ul. Zabrzańskiej 1 można odwiedzić w każdy piątek od godz. 12:00 do godz. 18:00.
.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz