Wiadomości

Zamknij

Burmistrz Tobor z dwudziestym absolutorium. Także od radnych opozycji

Tomasz Nowak Tomasz Nowak 20:54, 26.06.2026
Skomentuj Burmistrz Tobor z dwudziestym absolutorium. Także od radnych opozycji

Radzionkowska Rada Miasta zebrała się w miniony czwartek na sesji podsumowującej zeszłoroczne wydatki i dochody budżetowe oraz przede wszystkim sposób zarządzania nimi. W głosowaniu burmistrz dr Gabriel Tobor otrzymał od rajców absolutorium z wykonania budżetu, choć nie ma wśród nich większości. Pozytywnie ocenili go jednak przedstawiciele opozycji. Taka sytuacja to rzadkość.  

W trakcie obrad Rada rozpatrzyła zaprezentowane przez burmistrza oraz skarbnika gminy Aleksandrę Gryboś sprawozdanie z wykonania budżetu za 2025 rok. Jednocześnie rajcom został przedstawiony pełen szczegółów i danych ekonomicznych "Raport o stanie Gminy Radzionków" za poprzedni rok. Pozytywną opinię na temat tego, jak władze dysponowały publicznymi pieniędzmi wydała katowicka Regionalna Izba Obrachunkowa. Takie samo stanowisko zajęła komisja rewizyjna. 

 Także na tej podstawie Gabriel Tobor dostał absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Uchwała została podjęta 12 głosami „za”, przy 2 głosach „wstrzymujących się”. Nikt nie był przeciw.  To warte podkreślenia, ponieważ to oznacza, że większość potrzebną do absolutorium zagwarantowali burmistrzowi radni opozycji mający zdecydowaną większość w Radzie. Tobora oficjalnie popiera jedynie czworo rajców. Tym samym rządzący nieprzerwanie od roku 2006 burmistrz już po raz 20 zyskał absolutorium.  

Po podjęciu uchwały burmistrz serdecznie podziękował skarbnik za - jak podkreślał  w swym wystąpieniu - "sumienny" nadzór nad finansami gminy i jak zwykle wręczył jej okazały bukiet kwiatów.

 W trakcie sesji Rada Miasta po debacie udzieliła też Toborowi wotum zaufania. Ta uchwała z kolei została podjęta 12 głosami „za”, przy 2 głosach „przeciw”. Można zatem skomentować, że dwoje reprezentantów opozycji dobrze ocenia działania burmistrza, lecz mu nie ufa.  

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciebytomskie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%