Wszyscy jego uczestnicy reprezentowali szkoły kształcące w kierunku technik awionik. Swe drużyny wystawiły między innymi takie miasta, jak Malbork, Dęblin oraz Sosnowiec. Ich członkowie w pierwszym etapie odpowiadali na pytania przygotowane przez jury. Dotyczyły one szeroko rozumianej wiedzy lotniczej. Uczestnicy konkursu musieli wyjaśnić, jak tankuje się samolot w powietrzu oraz wykazać się znajomością danych technicznych. Z kolei w drugiej części – praktycznej, zlecono im złożenie modelu samolotu. Trzeba to było zrobić nie tylko precyzyjnie, ale także szybko, umiejętnie ze sobą współpracując. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie gospodarze, a więc uczniowie Technikum nr 4. Wygrali oni rywalizację, otrzymując w nagrodę statuetki Latającej Miotły Baby-Jagi. Drugie miejsce przypadło w udziale uczniom z Liceum Lotniczego w Dęblinie, natomiast na trzeciej pozycji konkurs ukończyli członkowie drugiej z drużyn wystawionych przez gospodarza imprezy.
Po zmaganiach przyszedł czas na interesujące spotkanie z zaproszonymi do Bytomia studentami gliwickiej Politechniki Śląskiej. Zaprezentowali oni wykonanego przez siebie drona, a więc samolot bezzałogowy, opowiadając przy okazji, do czego można go wykorzystać.
Technikum nr 4 kształci techników awioników już od siedmiu lat. Każdego roku edukację na tym kierunku rozpoczyna 15 osób, wybieranych ze znacznie szerszej grupy chętnych. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego szkoła otworzy nowy kierunek: technik lotniskowych służb specjalnych. Obecnie trwa nabór zainteresowanych.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz