Cóż to takiego wibromłot? Zacytujmy Wikipedię: "to urządzenie pogrążające (na przykład pale w grunt) lub wyciągające pogrążone już elementy wskutek oddziaływania uderzeń i drgań". Właśnie tego urządzenia, nie ma co ukrywać robiącego sporo hałasu, użyć musi firma PORR, która remontuje biegnącą między innymi przez Bytom i Radzionków linię kolejową nr 131.
I tak w nocy z 11 na12 lutego oraz z 12 na 13 lutego od północy do godziny czwartej nad ranem jej pracownicy uruchomią wibromłot w rejonie budowanego właśnie dojścia do peronu od strony ul. Męczenników Oświęcimia, a więc w ścisłym centrum miasta. Jak wynika z informacji przekazanych przez wykonawcę inwestycji władzom Radzionkowa: "konieczność pracy nocnej wynika z czterogodzinnych zamknięć czynnego toru nr 1, możliwych jedynie w wyżej wymienionych godzinach. Wykonawca zapewnia, że dołoży wszelkich starań by uciążliwości hałasowe skrócić do minimum"
Tak więc wibromłot musi działać nocą, bo wtedy nie będzie zatrzymywał pociągów. .A radzionkowian mim o wszystko mówimy: dobranoc! Zresztą wibromłot pracował już w nocy z poniedziałku na wtorek, a ziewających mieszkańców w jakichś zwiększonych ilościach na ulicach nie stwierdzono.
Komentarze