Polonia wygrała dwunasty raz, derby dla Szombierek

Piłkarze Polonii Bytom wciąż grają bardzo dobrze, wciąż wygrywają i wciąż są liderem Betclic 2. Ligi. Od dwunastu kolejek nie dają rywalom najmniejszych szans choćby na remis.

• Data:
  • Autor: Tomasz Nowak
  • Artykuł był oglądany 506 razy
Autor zdjęcia: FB Szombierki Bytom

W zeszłą sobotę poloniści podejmowali Hutnika Kraków, który dotąd zajmował wysoką czwartą lokatę. Na 1:0 wyprowadził naszych Wojtyra, trafiając do bramki krakowian tuż przed przerwą. Ten sam zawodnik w drugiej połowie skutecznie egzekwował rzut karny i dwunasty triumf z rzędu stał się faktem. Polonia-Hutnik 2:0, a w najbliższą środę lider gra wiceliderem, czyli z Wieczystą Kraków. Czeka nas zatem hit.

Rokita kibicował

Wróćmy do ostatniej soboty. Ruch Radzionków w IV lidze zmierzył się z Dramą Zbrosławice. Prowadził z nią 1:0 po trafieniu Milosza Ćwielonga, ale korzystnego wyniku do końca nie dowiózł. Skończyło się na 1:1 i podziale punktów.

W lidze V mieliśmy derby Bytomia: Szombierki kontra Silesia Miechowice. Widzowie licznie zasiedli na widowni (pojawił się między innymi kibicujący Zielonym znany pisarz Zbigniew Rokita), pogoda dopisała, a piłkarze stworzyli ciekawe widowisko. Wątpliwości, kto jest lepszy nie było jednak żadnych. Szombierki rozgromiły Silesię 8:1. Dla zwycięzców trafiali: Marchewka (2), Mizgała (2), Chrabąszcz (2), Marek i Jaworski, a dla gości Lewandowski.

Nie był to jedyny zeszłotygodniowy mecz tych drużyn. Wcześniej na boisku Silesii rywalizowały one bowiem w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu. Zieloni i tym razem byli lepsi, zwyciężając 5:1.

W niższych ligach

W A klasie Sokół Orzech ograł 2:0 UKS Ruch Radzionków, Tarnowiczanka zlała Tempo Stolarzowice 6:1, zaś Czarni Sucha Góra 2:3 ulegli Andaluzji Brzozowice-Kamień. W B klasie liderujący GKS Rozbark na wyjeździe ograł 2:1 Unię Świerklaniec.